Nowy rok szkolny nastał, w głowach czar pięknych wakacyjnych wspomnień pozostał. My o edukację dzieci dbamy i do udziału w nowej niezwykłej akcji zapraszamy! Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”, której adresatami są przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych, to comiesięczne lekcje podejmujące tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii. W ramach akcji każda zgłoszona placówka otrzyma materiały do przeprowadzenia lekcji, a także specjalne zadanie do wykonania przez najmłodszych. W trakcie trwania akcji przewidziano konkursy z wyjątkowymi nagrodami dla dzieci.

 

Lekcja 1: Niepodległa Polska

 

Centrum Rozwoju Lokalnego, wychodząc na przeciw oczekiwaniom i chcąc wesprzeć proces edukacji najmłodszych, serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji. W ramach inicjatywy „Dzieci uczą rodziców” wszystkie zgłoszone placówki będą co miesiąc otrzymywać materiały dydaktyczne (prezentację multimedialną i konspekt zajęć) do przeprowadzenia zajęć. Każda lekcja będzie składać się z dwóch części: w pierwszej nauczyciele będą wprowadzać dzieci w tematykę zajęć, a w drugiej najmłodsi otrzymają zadanie do wykonania.

FILM EDUKACYJNY

CRL Uczy Rodziców

Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa

Dzieci są bardzo ciekawe świata, zadają mnóstwo ważnych i potrzebnych pytań. Dlatego też tematyka zajęć będzie bardzo szeroka. Dzieci dowiedzą się jak być bezpiecznym w szkole, w ruchu drogowym, korzystając z internetu czy podczas zimowego oraz wakacyjnego wypoczynku. Ekologia? Ważna sprawa! Dzieci poznają jak poprawnie segregować odpady oraz jak walczyć ze smogiem. Historia? Każdy ją powinien znać. Droga Polski do niepodległości, symbole narodowe to coś, co najmłodsi będą znać. Sport? Sport to zdrowie. Każdy przedszkolak i uczeń jak bezpiecznie ćwiczyć się dowie.

 

Do świata edukacji wyruszamy i do udziału w akcji „Dzieci uczą rodziców” jeszcze raz zapraszamy! 🙂

—————

Koordynator akcji: Dawid Wiejeta

—Kontakt—

Tel: 881 331 776

E-mail: edu@crl.org.pl

—————

Zarejestruj się w pięciu krokach!

Zgłoś placówkę już dzisiaj, uczestnicz w akcji przez cały rok szkolny 2021/2022! Zarejestruj się >>

Regulamin akcji

Polityka prywatności

—————

RELACJE Z AKCJI

—————

Lekcja 2: Pomocne Serce

—|—

Lekcja 3: Bezpieczne Ferie

—————

Lekcja 4: Mały ekolog

—————

WAŻNE!

Akcja edukacyjna „Dzieci Uczą Rodziców” jest DARMOWA. Centrum Rozwoju Lokalnego nie pobiera żadnych opłat, ani nie wysyła faktur.

Całość komunikacji obywa się drogą e-mailową (edu@crl.org.pl) oraz za pośrednictwem portalu edu.crl.org.pl.

*Prosimy o zgłaszanie wszelkich podejrzanych zachowań i wiadomości.

Tel.: 881 331 776 | E-mail: edu@crl.org.pl